Jak vybrat to správné ukulele?

Vaše dítě by chtělo hrát na hudební nástroj a vy si lámete hlavu jak ho opatřit a který zvolit? V tom případě je tento článek určen právě pro vás.

Každý začátek je těžký a v učení na hudební nástroj rozhodně nemusí platit “Za pokus nic nedáš”. Zvláště, když je instrument velmi drahý, a vy ho na ten pokus musíte pořídit.

Proto bych rád poukázal na různé způsoby získání hudebního nástroje, se kterými se v praxi nejčastěji setkávám. Zkusím je srovnat od nejlevnější varianty.

MOŽNOST Č. 1 – Podívej se pod postel

ukulele podivej se pod postel

Je zvláštní, že když se chceme na něco učit hrát, máme občas pocit, že jsme jediní na světě, kdo ten nástroj potřebuje vlastnit.

Málokoho možná napadne, že před ním už byli generace studentů, kteří buďto zkrachovali a nástroj jim doma jen tak leží a nebo se posunuli tak daleko, že si koupili něco pořádného a ten startovní nástroj jim bylo líto dát pryč a teď někde leží podobně, jako u těch zkrachovalců.

Nejlevnější rada tedy zní “začněte se ptát kdo to má”. Říkejte, že potřebujete jen vyzkoušet jestli vám hra na ten nástroj půjde a po pár týdnech budete vědět, že chcete koupit nějaký koncertní kousek a nebo vše s díky vrátíte majiteli.

Ptejte se všude kam přijdete hned po pozdravu, dejte svou prosbu na facebook a možná budete překvapeni jak rychle budete nástroj mít v rukou.

MOŽNOST Č. 2 – Nejlevnější nástroj z obchodu

Hudební nástroje ve startovní kvalitě často bývají až podezřele levné. Nerad bych se pouštěl do filozofické debaty o jejich zvuku, ladění, trvanlivosti, kvalitě zpracování atd. Je ale pravdou, že často vyjíždějí ze stejných fabrik jako jejich značkoví kolegové, jen se na nich výrobce prostě snažil ušetřit.

Pro vás je důležité, že potřebujete něco na čem pochopíte, zda vás to baví a potom případně s malou slevou pošlete dál.

Pokud využijete e-shop, můžete nástroj dokonce po několika dnech vrátit bez udání důvodu a na všechny nástroje máte dva roky záruku. Za dva roky jasně poznáte zda se vám ohnul krk, upadla kobylka, nebo se děje něco jiného. V mých očích je toto nejbezpečnější standart jak se nenapálit.

Tip na levný nástroj s krátkou dobou dodání například zde >>

MOŽNOST Č. 3 – Pro start je vhodné koupit set

Pokud koupíte jen nástroj, časem zjistíte že by bylo vhodné ho i naladit a budete potřebovat ladičku. Potom zjistíte, že by se měl nástroj do něčeho zabalit a tak dále a tak dále.

Možná, že by pro vás byl vhodný startovní set, který obsahuje nástroj a k němu vše co byste mohli v dohledné době potřebovat.

Náš partner all4music.sk si pro vás připravil hned několik setů vhodných pro náš online kurz zdarma VESELE S UKULELE. Pro účastníky kurzu jsou všechny sety ve slevě.

all4music.sk

Keiki UKULELE Set

Po rozkliknutí budete mít možnost vybrat si více barevných variant.

Ortega Set

Po rozkliknutí budete mít možnost vybrat si více barevných variant.

Těším se na vás v kurzu VESELE S UKULELE! 🙂