Objevte sílu hudby ve výchově dětí

Hudební semináře pro učitele mateřských a základních škol

.

Hudební aktivity dokážou zasáhnout i mnoho nehudebních cílů.

Můžeme začít už zdánlivě jednoduchou otázkou co je to vlastně hudební výchova, kde začíná a kde končí? Hudba je mnohem víc než jen tóny a melodie. Je to široký a komplexní pojem, který může velmi něžně a s lehkostí, ale zároveň mocně ovlivnit chování celých dětských skupin.

Cíle semináře

Semináře mají za cíl především poskytnout učitelům mateřských škol návody a inspiraci, jak zapojit hudbu do každodenního života. Hudební aktivity mohou být skvělým způsobem, jak s dětmi hravě sledovat mnoho různých cílů. Hudba není jen o zpěvu a doprovodu na hudební nástroj, ale také o rozvoji motoriky, orientace v čase, vnímání abstraktních pojmů a mnoha dalších dovednostech, které jsou zdánlivě mimo hudební rámec.

Co můžete od semináře očekávat?

Semináře jsou vedeny zážitkovou formou, kde si učitelé sami vyzkouší, jak hravě pracovat s hudbou a naučí se sledovat různé další cíle. Objevíme nové hudební nástroje, které v současnosti teprve pronikají do hudebního světa dětí, a naučíme se, jak je prakticky využít ve výuce. Pochopíme vliv zvuku na lidský organismus a určitě začneme zvažovat využití senzorických pomůcek pro specifické děti. Nahlédneme také do dveří muzikoterapie.

Praktické ukázky hudebních aktivit. Učitelé mají možnost vyzkoušet si hru na různé hudební nástroje.

Aktivity pro rozvoj socializačních dovedností. Spolupráce, vnímání individuality i kolektivu.

Podpora komunikace, fantazie, vnímání abstraktních pojmů. Velké množství „aha momentů“.

Cena semináře

dohodou dle rozsahu semináře

Přejete si takový interaktivní seminář uspořádat ve vaší škole? Napište mi e-mail na info@zdenekhladik.cz.

Nezapomeňte prosím uvést místo konání, předpokládaný počet účastníků a telefonický kontakt. Ozvu se vám co nejdříve.

Kdo vás seminářem provede?

„Jmenuji se Zdeněk Hladík. Již více jak 35 let se věnuji hudbě a učení hudby.

Specializuji se na hudební pedagogiku, muzikoterapii a sound healing. Mou vášní je práce s dětmi. Skvěle se vyznám v dětské duši malého muzikanta a různých technikách jak se s radostí a zájmem naučit na jakýkoliv hudební nástroj. Umím vzbudit nadšení a provázet v dlouhodobém flow.

Hudbu jsem neučil pouze v Evropě, ale i v Austrálii a moji žáci rádi říkají, že jsem je přivedl k celoživotní lásce k hudbě. Také jsem studoval klasickou indickou hudbu (carnatic music) přímo v Indii a dodnes spolupracuji s mnoha hudebníky z celého světa.“

-Zdeněk Hladík-

Hudební aktivity mnohdy vedou k prohloubení vztahu žák-učitel.

Potřebujete se ještě na něco zeptat?

Máte-li otázky ohledně semináře, neváhejte mě kontaktovat na info@zdenekhladik.cz. Rád vaše dotazy zodpovím.